Описание на продукта Acer Aspire 5 15 A515-57G NX.KMHEC.001 Лаптоп, i5-1235U, 15,6", FHD, 16GB, 1TB SSD, RTX 2050, W11H, Gray, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i5 |
| Generace CPU | Intel 12. generace |
| Přesný model | i5-1235U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,3 |
| Počet jader | 10 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 90 |
| Napájecí konektor | 3phy |
| Model notebooku | A515-57G |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 15,6 |
| Displej - velikost | 15,6" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR4 |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 3200 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 2050 4 GB |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 3 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 1 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| Materiál notebooku | Hliník |
| Barva | Tmavě šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,8 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 17,9 |
| Šířka (mm) | 362,9 |
| Hloubka (mm) | 237,8 |
| Paměť | 4 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,4 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.II |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Модел: Acer Aspire 5 (A515-57G)
Операционна система: Windows 11 Home
Процесор: Intel Core i5-1235U (10C, 12M Cache, 1.30 GHz, до 4.40 GHz)
Памет: 16 GB (8 GB DDR4 Памет + 8 GB DDR4 Памет)
Брой слотове (общо/свободни): 2/0
Твърд диск: 1024GB PCIe NVMe SSD PM4 + N (M.2)
Слотове за разширение на твърдия диск: 1x M.2
Оптична механика: не
Дисплей: 15,6" FHD 1920x1080 IPS Anti-Glare
Графична карта: NVIDIA GeForce RTX 2050 4G-GDDR6(2C*512*16*2)
Устройство за позициониране: TouchPad
Подсветена клавиатура: да
Нумерична клавиатура: да
Уеб камера: HD TNR Camera
Четец на пръстови отпечатъци: да
Мрежа: Gigabit Ethernet
Безжична комуникация: WIFI 6E Intel 802.11ax 2x2 CNVi + BT 5.2
USB:
*1x USB Type-C порт, поддържащ: USB 3.2 Gen2 (до 10 Gbps) / DisplayPort през USB-C / Thunderbolt 4 / USB зареждане 5V; 3A / DC-in порт 20V; 65W (поддръжка на Type-C докинг станция)
*3x USB 3.2 Gen1
Допълнителни конектори:
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Четец на памет карти: не
Батерия: 50 Wh, 3 клетки Li-ion
Издръжливост на батерията: до 7 часа
Захранване: 90W 3phy AC адаптер
Цвят: Стоманено сиво
Материал: Алуминиев капак на LCD
Размери: 362,9 x 237,8 x 17,9 мм
Тегло: 1,8 кг
Гаранция: 2 години
Операционна система: Windows 11 Home
Процесор: Intel Core i5-1235U (10C, 12M Cache, 1.30 GHz, до 4.40 GHz)
Памет: 16 GB (8 GB DDR4 Памет + 8 GB DDR4 Памет)
Брой слотове (общо/свободни): 2/0
Твърд диск: 1024GB PCIe NVMe SSD PM4 + N (M.2)
Слотове за разширение на твърдия диск: 1x M.2
Оптична механика: не
Дисплей: 15,6" FHD 1920x1080 IPS Anti-Glare
Графична карта: NVIDIA GeForce RTX 2050 4G-GDDR6(2C*512*16*2)
Устройство за позициониране: TouchPad
Подсветена клавиатура: да
Нумерична клавиатура: да
Уеб камера: HD TNR Camera
Четец на пръстови отпечатъци: да
Мрежа: Gigabit Ethernet
Безжична комуникация: WIFI 6E Intel 802.11ax 2x2 CNVi + BT 5.2
USB:
*1x USB Type-C порт, поддържащ: USB 3.2 Gen2 (до 10 Gbps) / DisplayPort през USB-C / Thunderbolt 4 / USB зареждане 5V; 3A / DC-in порт 20V; 65W (поддръжка на Type-C докинг станция)
*3x USB 3.2 Gen1
Допълнителни конектори:
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Четец на памет карти: не
Батерия: 50 Wh, 3 клетки Li-ion
Издръжливост на батерията: до 7 часа
Захранване: 90W 3phy AC адаптер
Цвят: Стоманено сиво
Материал: Алуминиев капак на LCD
Размери: 362,9 x 237,8 x 17,9 мм
Тегло: 1,8 кг
Гаранция: 2 години











