Описание на продукта ASUS ProArt P16 H7606WI H7606WI-OLED007X Лаптоп, AI9-HX370, 16", 4K, T, 64GB, 2TB, RTX 4070, W11P, Black, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen AI 9 |
| Generace CPU | AMD Ryzen AI řady 300 |
| Přesný model | AI9-HX370 |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2 |
| Počet jader | 12 |
| Kapacita přesná (GB) | 2TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | OLED/AMOLED |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 200 |
| Napájecí konektor | Rectangle Conn |
| Model notebooku | H7606WI |
| Typ notebooku | Pracovní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Lesklý |
| Displej - rozlišení | 3840x2400 |
| Paměť - velikost (GB) | 64 |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ano |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 4070 8 GB |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Podpora Windows Hello | Ano |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ano |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 1 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ne |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro |
| Materiál notebooku | Hliník |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,85 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 4 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 24,69 |
| Šířka (mm) | 35,49 |
| Hloubka (mm) | 1,73 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 400 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 90 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.IV |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 802.11be |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | 50 |
ASUS ProArt P16 OLED (H7606WI-OLED007X)
* 16" 4K OLED сензорен дисплей с Pantone валидация и 100% DCI-P3
* Мощност за креативни професионалисти: AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 + RTX™ 4070 + 64GB RAM
Операционна система: Windows 11 Pro – ASUS препоръчва Windows 11 Pro за фирми
Процесор: AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 (2.0 GHz до 5.1 GHz, 12 ядра / 24 нишки, 36MB кеш)
Невронен процесор: AMD XDNA™ NPU до 50 TOPS
Памет: 64GB LPDDR5X (на платката)
Брой слотове (общо/свободни): - / -
Обща памет: 64 GB
Твърд диск: 2TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
Слотове за разширение на твърдия диск: 2x M.2 (PCIe 4.0x4 и PCIe 4.0x2)
Оптично устройство: Не
Четец на памет карти: SD Express 7.0
Дисплей: 16" 4K OLED (3840×2400), 16:10, сензорен, 400 нита (500 нита HDR), 0.2ms, 100% DCI-P3, HDR True Black 500, Pantone Validated
Графична карта: NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU (8GB GDDR6)
Интегрирана графика: AMD Radeon™ 890M
Аудио: Harman/Kardon, Smart Amp, 2 микрофона, 3.5mm аудио жак
Уеб камера: FHD с IR (Windows Hello)
Устройство за позициониране: Тъчпад с поддръжка на DialPad
Подсветка на клавиатурата: Да, с клавиш Copilot
Нумерична клавиатура: Не
Четец на пръстови отпечатъци: Не
Безжична комуникация: Wi-Fi 7 (802.11be, 2×2) + Bluetooth® 5.4
USB портове:
* 1× USB 3.2 Gen 2 Type-C (10Gbps, DP/PD)
* 1× USB 4.0 Gen 3 Type-C (40Gbps, DP/PD)
* 2× USB 3.2 Gen 2 Type-A (10Gbps)
Допълнителни портове:
* 1× HDMI 2.1 FRL
* 1× 3.5mm комбиниран аудио жак
* 1× DC-in
* 1× SD Express 7.0 четец
Батерия: 90Wh, 4-клетъчна Li-ion
Захранване: 200W адаптер, 20V / 10A (конектор: правоъгълник)
Управление на сигурността: IR камера (Windows Hello), Microsoft Pluton, TPM (фърмуер)
Цвят: Nano Black (алуминиево тяло)
Размери: 35.49 × 24.69 × 1.49–1.73 см
Тегло: 1.85 кг
Гаранция: Стандартна гаранция според страната
Бонусно съдържание: 3 месеца Adobe Creative Cloud (всички приложения)
Предварително инсталирани приложения: CapCut, MuseTree, StoryCube, MyASUS, ProArt Creator Hub, ScreenXpert, GlideX
Сертификация: MIL-STD 810H, Energy Star 8.0, RoHS, REACH
Грижа за очите: TUV Rheinland + SGS + 70 % по-малко синя светлина
Професионална производителност и OLED прецизност за креативци с GPU RTX™ 4070 и до 50 TOPS AI ускорение.
Страници на производителя: https://www.асус.com/cz/laptops/for-creators/proart-studiobook/proart-studiobook-16-oled-h7606-amd-hx370/
Удължаване на гаранцията и услугите ProArt са налични според местната оферта.











