Описание на продукта ASUS ProArt PA32UCR-K 90LM03H3-B02370 Монитор, 32", IPS, 4K UHD, 60Hz, 5ms, Black, 3R
| Způsob použití | Profesionální grafické |
| Úhlopříčka přesná (") | 32 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,1845 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 400 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 251 - 400 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| FreeSync | Ne |
| FreeSync 2 | Ne |
| G-Sync | Ne |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 1,07 miliardy |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ano |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.0 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 726,88 x 425,87 x 68,68 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ano |
| Výškově nastavitelný stojan | Ano |
| Spotřeba energie (W) | 46 |
| Power Delivery | Ano |
| Třída energetické účinnosti | G |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 7,7 |
| Celkový výkon [W] | 4 |
| Výkon Power Delivery (W) | 80 |
| Barva | Černá |
Професионален монитор ASUS ProArt Display PA32UCR-K – 32-инчов, IPS, 4K UHD (3840 x 2160), HDR-10, HLG, ?E < 1, 98 % DCI-P3, 99,5 % Adobe RGB, 100 % sRGB /Rec. 709, Хардуерна калибрация, USB-C, Calman Ready, Интеграция ColourSpace, X-rite i1 Display Pro включен в комплекта
32-инчов 4K HDR дисплей с мини-LED подсветка с максимална яркост 1 000 cd/m2
Технологията Quantum-dot осигурява цветово пространство 99,5 % Adobe RGB, 98 % DCI-P3 и 100 % sRGB за изключителна вярност на цветовете
Поддръжка на множество HDR формати (HDR-10, HLG) предлага реалистично изживяване и гъвкавост
Световно водеща стойност на цветова разлика delta-E (?E) <1 a technologie ASUS ProArt Hardware Calibration pro optimalizaci přesnosti barev, jednotnost a zpětný zápis barevného profilu
USB-C podporuje signál DisplayPort, datové přenosy a až 80W napájení externích zařízení prostřednictvím jednoho kabelu
X-rite i1 Display Pro je součástí dodávky
stránky výrobce: https://www.асус.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PA32UCR-K/
ASUS ProArt Display PA32UCR-K
- 32-инчов 4K HDR дисплей с мини-LED подсветка и върхова яркост
- Технология Quantum-dot осигурява 99,5 % цветово пространство Adobe RGB, 98 % DCI-P3 и 100 % sRGB за изключителна точност на цветовете.
- Поддръжка на множество HDR формати (HDR-10, HLG) осигурява реалистично изживяване и гъвкавост.
- Най-добра стойност на цветово отклонение delta-E (?E) < 1 в света и технологията ASUS ProArt Hardware Calibration за оптимизиране на точността на цветовете, еднородността и обратно записване на цветния профил
- USB-C поддържа сигнал DisplayPort, пренос на данни и до 80W захранване на външни устройства с помощта на един кабел.
- Калибрационна сонда X-rite i1 Display Pro в опаковката
Ярките идеи оживяват в HDR
ASUS ProArt Display PA32UCR-K е 32-инчов 4K HDR монитор, предназначен за взискателни създатели на съдържание, като оператори, филмови режисьори и колористи. Пиковата яркост от 1 000 нита и мини-LED подсветката, която позволява управление на 576 зони на локално затъмняване, поддържат множество HDR формати. Благодарение на технологията на квантовите точки, поддръжката на цветови пространства DCI-P3, Rec. 709, Препор. 2020 и Adobe RGB заедно с богатото предлагане на конектори предоставят на ProArt Display PA32UCR-K изключителен образ, който издига изживяването при гледане на по-високо ниво.
Перфектно детайлно изображение
Технологията за подсветка Mini-LED използва по-малки LED диоди, които осигуряват до три пъти повече LED диоди в сравнение с обикновен панел със сходен размер. Плътно разположените мини LED диоди позволяват увеличаване на грануларността и яркостта. Индивидуалното управление на подсветката в зашеметяващите 576 зони допълнително осигурява по-висока яркост и наситени тъмни цветове, които предоставят несравним контраст и прецизно възпроизвеждане на HDR съдържание.
По-дълбоко черно, по-ярко бяло
Върховата яркост от 1000 нита позволява постигането на отличен контраст между най-дълбокото черно и сияйното бяло, което осигурява богат и реалистичен зрителен опит.
Технология ASUS Smart HDR
Ексклузивната технология ASUS Smart HDR позволява на дисплея ProArt Display PA32UCR-K да поддържа множество HDR формати HLG и HDR-10. HLG позволява на потребителите да преглеждат и създават материали за излъчване и сателитни телевизионни платформи, като BBC iPlayer, японската NHK TV и DirecTV. Поддръжката на HDR-10 осигурява съвместимост със съществуващите услуги за стрийминг на видео и нарастващия списък от игри с поддръжка на HDR.
Преглед на HDR
HDR Preview позволява директно свързване на фотоапарата с монитора и показване на заснетото HDR съдържание в пълния тонален обхват. Работи също така в рамките на повечето софтуерни платформи за видео редактиране и предоставя точни симулации на финалния изход за по-лесно и ефективно редактиране.
Преобразете изживяванията от гледането
IPS панел с широки ъгли на гледане, върхова яркост от 1000 нита и поддръжка на технологията Quantum Dot предоставя цялата гама от цветове, с които можете да играете. Поддръжка на 98% от цветното пространство DCI-P3, 99,5% Adobe RGB, 100% sRGB, 100% Rec. 709 и 87 % Rec.2020 за видео монтаж и постпродукция.
Висока точност на цветовете
Фабричната предварителна калибрация с помощта на нов тристепенен процес гарантира висока точност на цветовете. Дисплеят също преминава през стриктно тестване с помощта на усъвършенстваната технология за проследяване на сивите нюанси на ASUS, която осигурява по-гладки цветови градации, по-добра равномерност и изключителна точност на цветовете със стойност на цветово отклонение Delta E (E) < 1 за цветови пространства sRGB и Adobe RGB. Всяко ниво на сивата скала също се измерва и настройва внимателно, за да отговаря на точния стандарт DICOM.
ProArt Калибриране 2.0
Интегрирана калибрация ASUS ProArt Calibration 2.0 позволява бързо и лесно настройване за запазване на точността на цветовете на мониторите ASUS ProArt. Предлага калибриране на SDR и HDR с регулируема яркост, цветова гама, цветова температура и други параметри за осигуряване на консистентни и точни цветове. ProArt Calibration 2.0 може да прекалибрира всеки режим на цветова гама и да запише обратно във всеки предварително зададен режим ProArt.
Конектори за вашата работа
HDMI(v2.0) x 3, DisplayPort 1.2, напълно функционален USB-C и USB хъб позволяват удобно свързване към настолен компютър, Blu-ray плейър, контролен панел или друг дисплей без никакви затруднения. Интегрираният USB-C порт поддържа пренос на данни, сигнал DisplayPort и също така поддържа 80W захранване.
Ергономичен дизайн
С дисплея ASUS ProArt Display винаги лесно ще постигнете удобна позиция за гледане. Ергономично проектирана стойка с възможност за регулиране на наклона, завъртането, обръщането и височината осигурява удобно гледане и използване. Възможността за завъртане на екрана на 90 градуса по или обратно на часовниковата стрелка за използване в портретен режим е полезна при работа с дълги документи, кодиране или разглеждане на уеб страници. Освен това е възможно да го монтирате на стената според стандарта VESA, за да спестите място на работния плот.
Грижа за очите
Технологията ASUS Flicker-Free осигурява по-удобно гледане чрез намаляване на трептенето на екрана, като по този начин минимизира напрежението в очите, главоболието и умората на очите, които могат да се появят при дълги часове, прекарани пред дисплея. Ексклузивната технология ASUS Ultra-Low Blue Light защитава вашите очи от вредното излъчване на синя светлина чрез четири настройки на филтъра за синя светлина, които са лесно достъпни в менюто на екрана чрез бутон на монитора.
Предупреждение:
Описанието, изображенията и отделните параметри могат да се различават в зависимост от избрания модел и конфигурация.











