Описание на продукта HP OMEN 16-am0072nc C2JH6EA#BCM Лаптоп, U7-255H, 16", 2560x1600, 32GB, 2TB, RTX 5070, W11P, Black, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core Ultra 7 |
| Generace CPU | Intel Ultra 2. generace |
| Přesný model | U7-255H |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2 |
| Počet jader | 16 |
| Kapacita přesná (GB) | 2TB |
| Otáčky (rpm) | Bez otáček |
| Herní provedení | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 240 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 230 |
| Model notebooku | 16-am0072nc |
| Typ notebooku | Herní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1600 |
| Paměť - velikost (GB) | 32 |
| Počet paměti RAM | 32GB (2x 16GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 5600 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 5070 8 GB |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 3 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro |
| MS Office | Ano |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 2,43 |
| Hmotnost | Standardní od 2,01 do 2,5 kg |
| Baterie - články | 6 článků |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 269 |
| Šířka (mm) | 357,5 |
| Hloubka (mm) | 25,4 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 500 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 83 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | 3 měsíce |
| NPU - počet TOPs | 13 |
HP OMEN 16-am0072nc
*25 GB Dropbox съхранение за 12 месеца
*NVIDIA® G-SYNC®
*инфрачервен температурен сензор
Операционна система: Windows 11 Pro
Процесор: Intel Core Ultra 7 255H (16 ядра - 6P + 8E + 2LPE, 16 нишки, P-core 2,0/5,1 GHz, E-core 1,5/4,4 GHz, LPE-core 0,7/2,5 GHz, 24 MB кеш)
NPU: Intel® AI Boost (13 TOPS)
Памет: 2× 16GB DDR5-5600 MT/s
Брой слотове (общо/свободни): 2 слота (2/0)
Твърд диск: 2TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Дисплей: 40,6см (16") IPS WQXGA (2560×1600) 16:10, 240 Hz, време за реакция 3 ms, тънка рамка, антирефлексно покритие, функция за намаляване на синята светлина, 500 нита и 100% sRGB
Графична карта: NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 (8 GB отделена памет GDDR7)
Аудио: DTS:X® Ultra, 2× говорител, HP Audio Boost, HyperX; 2× интегриран цифров микрофон
Уебкамера: HP True Vision 1080p FHD
Устройство за позициониране: HP Imagepad
Подсветена клавиатура: 4-зонова RGB, разпознаване на едновременно натискане на 26 клавиша
Нумерична клавиатура: да
Четец на пръстови отпечатъци: не
Четец на чип карти: не
Мрежа: 10/100/1000 GbE LAN
Безжична комуникация: WiFi + Bluetooth® (Intel® Wi-Fi 6E AX211 2x2 + Bluetooth® 5.3)
USB портове:
*1× USB-A с преносна скорост 10 Gbit/s
*2× USB-A с преносна скорост 5 Gbit/s
*1× USB-C® с преносна скорост на сигнала 10 Gb/s (USB PowerDelivery 3.0, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
Други портове:
*1× HDMI 2.1
*1× конектор за слушалки/микрофон
*1× AC smart pin
*1× RJ-45
Батерия: 6-клетъчна Li-ion полимерна (83 Wh)
Захранване: 230W адаптер
Управление на сигурността: поддръжка на фърмуерен модул TPM (Trusted Platform Module), капачка за камерата
Цвят: тъмно черен
Размери: 357,5×269×23,7-25,4mm
Тегло: 2,43kg
Гаранция: 2 години
*25 GB Dropbox съхранение за 12 месеца
*NVIDIA® G-SYNC®
*инфрачервен температурен сензор
Операционна система: Windows 11 Pro
Процесор: Intel Core Ultra 7 255H (16 ядра - 6P + 8E + 2LPE, 16 нишки, P-core 2,0/5,1 GHz, E-core 1,5/4,4 GHz, LPE-core 0,7/2,5 GHz, 24 MB кеш)
NPU: Intel® AI Boost (13 TOPS)
Памет: 2× 16GB DDR5-5600 MT/s
Брой слотове (общо/свободни): 2 слота (2/0)
Твърд диск: 2TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Дисплей: 40,6см (16") IPS WQXGA (2560×1600) 16:10, 240 Hz, време за реакция 3 ms, тънка рамка, антирефлексно покритие, функция за намаляване на синята светлина, 500 нита и 100% sRGB
Графична карта: NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 (8 GB отделена памет GDDR7)
Аудио: DTS:X® Ultra, 2× говорител, HP Audio Boost, HyperX; 2× интегриран цифров микрофон
Уебкамера: HP True Vision 1080p FHD
Устройство за позициониране: HP Imagepad
Подсветена клавиатура: 4-зонова RGB, разпознаване на едновременно натискане на 26 клавиша
Нумерична клавиатура: да
Четец на пръстови отпечатъци: не
Четец на чип карти: не
Мрежа: 10/100/1000 GbE LAN
Безжична комуникация: WiFi + Bluetooth® (Intel® Wi-Fi 6E AX211 2x2 + Bluetooth® 5.3)
USB портове:
*1× USB-A с преносна скорост 10 Gbit/s
*2× USB-A с преносна скорост 5 Gbit/s
*1× USB-C® с преносна скорост на сигнала 10 Gb/s (USB PowerDelivery 3.0, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
Други портове:
*1× HDMI 2.1
*1× конектор за слушалки/микрофон
*1× AC smart pin
*1× RJ-45
Батерия: 6-клетъчна Li-ion полимерна (83 Wh)
Захранване: 230W адаптер
Управление на сигурността: поддръжка на фърмуерен модул TPM (Trusted Platform Module), капачка за камерата
Цвят: тъмно черен
Размери: 357,5×269×23,7-25,4mm
Тегло: 2,43kg
Гаранция: 2 години











