Описание на продукта HP Omnibook 7 14-fr0000nc BX8Q4EA#BCM Лаптоп, U5-225U, 14", WUXGA, 16GB, 1TB, 4C-iGPU, W11H, Silver, 2R NBD
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core Ultra 5 |
| Generace CPU | Intel Ultra 2. generace |
| Přesný model | U5-225U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,5 |
| Počet jader | 12 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | OLED/AMOLED |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | 14-fr0000nc |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Lesklý |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | LPDDR5 |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - rychlost | 7467 |
| Paměť - maximální velikost | 16 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Arc/Intel Graphics |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 5MP |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 1 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| MS Office | Ano |
| Materiál notebooku | Recyklovaný kov |
| Barva | Stříbrná |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,41 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Výdrž na baterie (hod.) | 8 a více |
| Baterie - články | 4 články |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 2R NBD |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 226,5 |
| Šířka (mm) | 314 |
| Hloubka (mm) | 14,9 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,8 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 68 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.IV |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 802.11be |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | 3 měsíce |
| NPU - počet TOPs | 12 |
HP OmniBook 7 AI 14-fr0000nc
Операционна система: Windows 11 Home
Процесор: Intel Core Ultra 5 225U (12 ядра (2P + 8E + 2LPE), 14 нишки, P-core 1.5/4.8 GHz, E-core 1.3/3.8 GHz, LPE-ядро 0.7/2.4 GHz, 12 MB cache)
Памет: 16GB LPDDR5-7467 (интегрирана)
Твърд диск: 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Четец на пръстови отпечатъци: не
Дисплей: 35,6 см (14”) OLED дисплей, с резолюция 2K (1920x1200), тънка рамка, BrightView, 300 нита
Графична карта: Intel Graphics 4-Cores iGPU
Аудио: DTS:X® Ultra; Двойни говорители; HP Audio Boost
Уеб камера: 5MPx IR камера с намаляване на околния шум и два интегрирани микрофона
TPM 2.0: да
Устройство за позициониране: HP Imagepad
Подсветка на клавиатурата: да
Цифрова клавиатура: не
Мрежова и безжична комуникация: Безжична карта Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2x2) и Bluetooth® 5.4
Интерфейс:
* 1x USB Type-A с преносна скорост 10Gb/s
* 1x USB Type-A с преносна скорост 5Gb/s
* 1x USB Type-C® 10Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
* 1x Thunderbolt™ 4 с USB Type-C® с преносна скорост 40Gb/s (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
* 1x комбо микрофон/слушалки
* 1x HDMI 2.1
Батерия: 4-клетъчна Li-polymer батерия, 68 Wh
Захранване: 100W захранващ адаптер USB Type-C®
Размери: 31,4 x 22,65 x 1,49 см
Тегло: 1,41 кг
Цвят: Glacier silver
Гаранция: 2 години
За правилна съвместимост на Care Pack, използвайте HP портала
https://cpc2.ext.hp.com/?страни=CZ
Операционна система: Windows 11 Home
Процесор: Intel Core Ultra 5 225U (12 ядра (2P + 8E + 2LPE), 14 нишки, P-core 1.5/4.8 GHz, E-core 1.3/3.8 GHz, LPE-ядро 0.7/2.4 GHz, 12 MB cache)
Памет: 16GB LPDDR5-7467 (интегрирана)
Твърд диск: 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Четец на пръстови отпечатъци: не
Дисплей: 35,6 см (14”) OLED дисплей, с резолюция 2K (1920x1200), тънка рамка, BrightView, 300 нита
Графична карта: Intel Graphics 4-Cores iGPU
Аудио: DTS:X® Ultra; Двойни говорители; HP Audio Boost
Уеб камера: 5MPx IR камера с намаляване на околния шум и два интегрирани микрофона
TPM 2.0: да
Устройство за позициониране: HP Imagepad
Подсветка на клавиатурата: да
Цифрова клавиатура: не
Мрежова и безжична комуникация: Безжична карта Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2x2) и Bluetooth® 5.4
Интерфейс:
* 1x USB Type-A с преносна скорост 10Gb/s
* 1x USB Type-A с преносна скорост 5Gb/s
* 1x USB Type-C® 10Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
* 1x Thunderbolt™ 4 с USB Type-C® с преносна скорост 40Gb/s (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
* 1x комбо микрофон/слушалки
* 1x HDMI 2.1
Батерия: 4-клетъчна Li-polymer батерия, 68 Wh
Захранване: 100W захранващ адаптер USB Type-C®
Размери: 31,4 x 22,65 x 1,49 см
Тегло: 1,41 кг
Цвят: Glacier silver
Гаранция: 2 години
За правилна съвместимост на Care Pack, използвайте HP портала
https://cpc2.ext.hp.com/?страни=CZ











