Описание на продукта HP ZB 8 G1ak 14 B30K3ES#BCM Лаптоп, R A7 P350, 64GB, 1TB, Ubuntu
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen AI 7 PRO |
| Generace CPU | AMD Ryzen AI řady 300 |
| Přesný model | AI7PRO-350 |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Model notebooku | G1ak |
| Typ notebooku | Pracovní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 64 |
| Počet paměti RAM | 64GB (2x 32GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 5600 |
| Disk - typ | SSD |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | AMD Radeon 860M Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| USB 3.x (počet) | 1 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| Operační systém | Ubuntu |
| MS Office | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,44 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Záruka notebooku | 5R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 11,75 |
| Šířka (mm) | 315,6 |
| Hloubka (mm) | 222 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.IV |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 802.11be |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | Ne |
| NPU - počet TOPs | 50 |
HP Zbook 8 14" G1a
Операционна система: Ubuntu Linux 24.04
Процесор: AMD Ryzen AI 7 PRO 350 (8C/16T, до 5.0GHz, 50 TOPS NPU)
Памет: 64GB (2×32GB) DDR5
Брой слотове (общо/свободни): 2 / 0
Твърд диск: 1TB NVMe SSD
Четец на памет карти: Да
Дисплей: 14" WUXGA (1920x1200) 300n дисплей
Графична карта: UMA Radeon 860M
Уеб камера: Да
Устройство за позициониране: TouchPad
Нумерична клавиатура: Не
Четец на пръстови отпечатъци: Да
Мрежа: Realtek RTL8111EPP 1GbE Ethernet Controller
Безжична комуникация: Wi-Fi 7+BT5.4
Портове от лявата страна:
* 1x USB Type-C® 10Gbps скорост на сигнализация (USB Power Delivery, 3 DisplayPort™ 1.4)
* 1x USB Type-A 5Gbps скорост на сигнализация (със захранване)
* 1x RJ45 Ethernet порт (стандартен)
Портове от дясната страна:
*1x HDMI 2.1
*2x Thunderbolt™ 4 с USB Type-C® 40Gbps скорост на сигнализация (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1)
*Комбиниран жак за слушалки/микрофон
Размери: 315.60 мм (Ш) x 222.00 мм (D) x 11.75 mm
Тегло: От 1,44 кг
Гаранция: 5 години на място











