Описание на продукта Acer Chromebook Plus Spin 714 CPE794-1N-TCO-50DN NX.J31EC.001 Лаптоп, U5-115U, 14", WUXGA, T, 16GB, 256GB, Iris Xe, Chrome EDU, G
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core Ultra 5 |
| Generace CPU | Intel Ultra 1. generace |
| Přesný model | U5-115U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,5 |
| Počet jader | 8 |
| Model určen pro školy | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 256GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.0 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | CPE794-1N-TCO-50DN |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť - maximální velikost | 16 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1440p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ano |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Chrome Education |
| MS Office | Ne |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,458 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 224,5 |
| Šířka (mm) | 313,6 |
| Hloubka (mm) | 18,05 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,2 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 53 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.I |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Otáčecí klávesnice |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | Ne |
| NPU - počet TOPs | Neuvedeno |
Acer Chromebook Plus Spin 714 (CPE794-1N-TCO-50DN)
* надстройката Chrome Education Upgrade (CEU) значително опростява включването на устройството в училищната мрежа
* H1 TPM чип
* военен стандарт MIL-STD 810H
* сертификация TCO
Операционна система: Google Chrome с Chrome Education Upgrade
Процесор: Intel Core Ultra 5 115U (8 ядра - 2P + 4E + 2LPE, 10 нишки, P-core 1,5/4,2 GHz, E-core 1,0/3,5 GHz, LPE-core 0,7/2,1 GHz, 10 MB кеш)
Памет: 16GB LPDDR5X на платката
Твърд диск: 256GB PCIe NVMe SSD PM4
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Дисплей: сензорен 14" WUXGA (1920x1200) 16:10 антирефлексен IPS, sRGB 100%, Антимикробно Corning® Gorilla® Glass
Графична карта: Intel Iris Xe Graphics 3 Core 48EU
Аудио: DTS® Audio, 2x микрофон
Уеб камера: QHD MIPI TNR
Четец на пръстови отпечатъци: да
Устройство за позициониране: OceanGlass™ Touchpad
Клавиатура: с подсветка, без цифров блок
Мрежа: не
Безжична комуникация: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E Intel 802.11ax 2x2 CNVi + BT 5.1)
USB портове:
* 2x USB тип C: Thunderbolt™4/USB 5V; 3A/DC-in 5/9/15/20V; 65W
Други портове:
* 1x HDMI 2.0
* 1x комбиниран жак за слушалки/микрофон (3,5mm)
* 1x слот за сигурност Kensington
Батерия: 53Wh Li-ion
Захранване: 65W USB-C AC адаптер
Цвят: сив (Steel Gray)
Размери: 313,6x224,5x18,05mm
Тегло: 1,458kg
Гаранция: 2 години
* надстройката Chrome Education Upgrade (CEU) значително опростява включването на устройството в училищната мрежа
* H1 TPM чип
* военен стандарт MIL-STD 810H
* сертификация TCO
Операционна система: Google Chrome с Chrome Education Upgrade
Процесор: Intel Core Ultra 5 115U (8 ядра - 2P + 4E + 2LPE, 10 нишки, P-core 1,5/4,2 GHz, E-core 1,0/3,5 GHz, LPE-core 0,7/2,1 GHz, 10 MB кеш)
Памет: 16GB LPDDR5X на платката
Твърд диск: 256GB PCIe NVMe SSD PM4
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: не
Дисплей: сензорен 14" WUXGA (1920x1200) 16:10 антирефлексен IPS, sRGB 100%, Антимикробно Corning® Gorilla® Glass
Графична карта: Intel Iris Xe Graphics 3 Core 48EU
Аудио: DTS® Audio, 2x микрофон
Уеб камера: QHD MIPI TNR
Четец на пръстови отпечатъци: да
Устройство за позициониране: OceanGlass™ Touchpad
Клавиатура: с подсветка, без цифров блок
Мрежа: не
Безжична комуникация: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E Intel 802.11ax 2x2 CNVi + BT 5.1)
USB портове:
* 2x USB тип C: Thunderbolt™4/USB 5V; 3A/DC-in 5/9/15/20V; 65W
Други портове:
* 1x HDMI 2.0
* 1x комбиниран жак за слушалки/микрофон (3,5mm)
* 1x слот за сигурност Kensington
Батерия: 53Wh Li-ion
Захранване: 65W USB-C AC адаптер
Цвят: сив (Steel Gray)
Размери: 313,6x224,5x18,05mm
Тегло: 1,458kg
Гаранция: 2 години











