Описание на продукта ASUS Swift PG38UQ 90LM08M0-B01170 Монитор, ROG, 38", IPS, 4K UHD, 144Hz, 1ms, Black, 2R
| Herní provedení | Ano |
| Způsob použití | Herní |
| Úhlopříčka přesná (") | 38 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,219 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 350 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 251 - 400 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 144 |
| FreeSync | Ano |
| G-Sync | Ano |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 16,7 milionu |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ne |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 861 x 522,2 x 47,8 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ne |
| Spotřeba energie (W) | 50 |
| Třída energetické účinnosti | G |
| Záruka | 2 Roky |
| Displej - typ | Matný |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 9,04 |
| Celkový výkon [W] | 10 |
| Barva | Černá |
| Adaptive-Sync | Ano |
*Технология Trace Free
*GamePlus
*Ниска синя светлина
*Поддръжка на HDCP 2.2
*Game Visual
*VRR технология (Adaptive-Sync)
*Изключително ниско размазване на движението
*ELMB Sync
*Shadow Boost
*Display Widget, DisplayWidget Center
*PIP (PbP) технология
Тип екран: Fast IPS
Подсветка: WLED
Диагонал [инчове]: 38
Резолюция: 3840 x 2160
Разстояние между точките [mm]: 0.219 mm
Честота на опресняване [Hz]: 144 Hz
Съотношение на страните: 16:9
Повърхност на дисплея: Non-Glare
Яркост [cd/m2]: 350
Контраст: 1000:1
Време за реакция [ms]: 1 ms (GTG)
Ъгли на гледане (Хоризонтален/Вертикален): 178°/ 178°
Брой цветове: 16.7 M
Говорители: 5W x 2
Конектори:
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI (v2.1) x 2
*Жак за слушалки
*USB хъб: 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A
Захранване: 100-240V, 50/60Hz
Консумация [W]: <50 W
Режим на готовност [W]: <0.5 W
Монтаж на стена: 100 x 100 mm
Накланяне на монитора:
*1/4" Триподен гнездо
*Наклон (+5° ~ -5°)
Цвят: Черен
Размери (със стойка, ШxВxД mm): 861 x 583.9 x 255.4 mm
Размери (без стойка, ШxВxД mm): 861 x 522.2 x 47.8 мм
Тегло [кг]: 9.04 кг/ 10.23 кг
Гаранция: 24 мес.
https://rog.асус.com/monitors/above-34-inches/rog-swift-pg38uq/
ROG Swift PG38UQ
- 38-инчов геймърски монитор с 4K UHD резолюция (3840 x 2160), 144Hz честота на опресняване и технология Adaptive-Sync за изключително плавен геймплей
- Технологията ASUS Fast IPS позволява време за реакция от 1 ms (GTG) за ясен геймърски образ с висока честота на кадрите.
- Технология с висок динамичен обхват (HDR) със сертификация DisplayHDR 600 и 98% професионална цветова гама DCI-P3 осигурява изключителен контраст и цветово представяне.
- HDMI 2.1 поддържа нативно играене в резолюция 4K 120 Hz без подсемплиране на хроматичността (4:4:4) на системите PlayStation 5 и Xbox Series X.
- Обширни възможности за свързване, включително интерфейс DisplayPort 1.4 с технологията Display Stream Compression (DSC), HDMI 2.1, USB хъбове и гнезда за статив в горната част на монитора.
- Съвместим с NVIDIA G-SYNC и включва технологии AMD FreeSync Premium Pro и VESA AdaptiveSync144Hz, които осигуряват изключително плавно изображение без накъсване и с ниска латентност.
ПЪРВИЯТ 38-ИНЧОВ ГЕЙМЪРСКИ МОНИТОР HDMI 2.1 В СВЕТА
ROG Swift PG38UQ е първият 38-инчов геймърски монитор с интерфейс HDMI 2.1 в света, който предоставя изображение с резолюция 4K UHD и време за реакция 1 ms GTG за супербързо гейминг изживяване на голям екран. Благодарение на технологията Display Stream Compression (DSC) и Adaptive-Sync, Swift PG38UQ позволява чрез интерфейса HDMI 2.1 изключително плавна игра в 4K 120 Hz на най-новите конзоли. Освен това 98% цветова гама DCI-P3 и сертификация DisplayHDR 600 осигуряват вярно възпроизвеждане на цветовете.
СУПЕРБЪРЗА ИГРА С HDMI 2.1
HDMI 2.1 позволява зашеметяващи игрови изживявания на най-новите конзоли и предоставя на играчите нативна картина в резолюция 4K UHD с впечатляваща честота на опресняване до 120 Hz без хроматично презаснемане.
ГОЛЯМ УСПЕХ С ИГРАНЕТО ОТ НОВО ПОКОЛЕНИЕ
На PC играта е още по-добра, с най-новите графични карти предлага до 4K 144 Hz. Технологията DSC поддържа изображение с резолюция 4K UHD чрез едно единствено свързване DisplayPort 1.4 чрез компресиране и декомпресиране на всеки кадър в движение, без загуба на качество на изображението.
УЛТРАБЪРЗА ЧЕСТОТА НА ОБНОВЯВАНЕ 144 HZ И 1MS GTG
От бързи стрелци от първо лице до стратегии в реално време - играйте най-новите игри с най-високи графични настройки при гладко изобразяване от 144 кадъра в секунда с време за реакция 1 ms GTG.
ТЕХНОЛОГИЯ ADAPTIVE-SYNC ЗА ПЛАВНО ИГРАНЕ
Сертификацията за съвместимост с технологиите G-Sync и FreeSync Premium гарантира, че ROG Swift PG38UQ предоставя изключително плавен образ с ниска латентност.
ВИСОК ДИНАМИЧЕН ОБХВАТ (HDR) С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ЦВЕТОВЕ
Цветовият обхват DCI-P3 98% и отличният цветови контраст гарантират, че мониторът отговаря на стандартите за сертификация DisplayHDR 600. Насладете се на реалистични цветове заедно с най-яркото бяло и най-тъмните нюанси на черното.
ASUS DYNAMIC SHADOW BOOST
Тази технология автоматично осветява тъмните области на изображението, без да променя останалите области. Улеснява разкриването на врагове, скрити в тъмните области на картата, и подобрява цялостното изживяване при наблюдение.
GAMEPLUS
Интегрираната клавишна комбинация GamePlus, ексклузивна функция на ASUS, предлага подобрения за игри, които ви помагат да извлечете повече от играта. Тази функция беше разработена съвместно с професионални играчи, което им позволява да тренират и подобряват своите игрови умения.
ЕКСТРЕМНО НИСКО РАЗМАЗВАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО (ELMB) СИНХРОНИЗАЦИЯ
Благодарение на ELMB синхронизацията, технологията за ниско размазване на движението и адаптивната синхронизация могат да бъдат активирани едновременно, което елиминира призраците и накъсването и осигурява изключително ясни игри с висока честота на кадрите.
DISPLAYWIDGET CENTER
Новият софтуер DisplayWidget Center позволява на потребителите лесно да променят функциите за настройка на монитора чрез интуитивен интерфейс и мишка - без да е необходимо да се достъпва до менюто OSD.
РОБУСТНА СВЪРЗАНОСТ
Предупреждение:
Описанието, изображенията и отделните параметри могат да се различават в зависимост от избрания модел и конфигурация.











