Описание на продукта ASUS TUF Gaming A14 FA401KM-RG013X Лаптоп, AI7-350, 14", 2560x1600, 32GB, 1TB, RTX 5060, W11P, Gray, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen AI 7 |
| Generace CPU | AMD Ryzen AI řady 300 |
| Přesný model | AI7-350 |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Herní provedení | Ano |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 165 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 200 |
| Napájecí konektor | Rectangle Conn |
| Model notebooku | FA401KM-RG013X |
| Typ notebooku | Herní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1600 |
| Paměť - velikost (GB) | 32 |
| Počet paměti RAM | 32GB (2x 16GB) |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť - rychlost | 7500 |
| Paměť - maximální velikost | 32 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ano |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Podpora Windows Hello | Ano |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 1 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro |
| MS Office | Ano |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,46 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 4 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 227 |
| Šířka (mm) | 311 |
| Hloubka (mm) | 16,9-19,9 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 400 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 73 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | 3 měsíce |
| NPU - počet TOPs | 50 |
ASUS TUF Gaming A14 (FA401KM-RG013X)
* клавишата Copilot
Операционна система: Windows® 11 Pro
Процесор: AMD Ryzen AI 7 350 (8 ядра, 16 нишки, 2,0/5,0 GHz, 16 MB кеш)
Невронен процесор: AMD XDNA™ до 50TOPS
Памет: 2x 16GB LPDDR5X 7500 на дънната платка
Брой слотове (общо/свободни): без слотове (0/0)
Максимален размер: 32GB
Твърд диск: 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
Слотове за разширение на твърдия диск: 2x M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: microSD
Дисплей: 14" 2,5K (2560x1600, WQXGA) 16:10 антирефлексен IPS, 400 нита, 100% SRGB, 165Hz, G-SYNC®
Графична карта: NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU 8GB GDDR7
Аудио: 2x високоговорител Dolby Atmos, AI за потискане на шума, Hi-Res; микрофон
Уеб камера: 1080p FHD IR
Устройство за позициониране: Тъчпад
Подсветка на клавиатурата: да
Нумерична клавиатура: не
Четец на пръстови отпечатъци: не
Мрежа: не
Безжична комуникация: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E, 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
USB портове:
* 2x USB 3.2 Gen 2 тип A (скорост на пренос на данни до 10 Gb/s)
* 1x USB 3.2 Gen 2 тип C с поддръжка на DisplayPort™ (скорост на пренос на данни до 10 Gb/s)
* 1x USB 4 тип C с поддръжка на DisplayPort™/захранване (скорост на пренос на данни до 40 Gb/s)
Други портове:
* 1x четец на карти (microSD) (UHS-II)
* 1x HDMI 2.1 FRL
* 1x комбиниран жак за слушалки/микрофон (3,5mm)
* 1x захранващ конектор
Батерия: 73Wh, 4S1P, 4-клетъчна Li-ion
Захранване: 200W AC
Управление на сигурността: защита с парола на BIOS администратора и потребителска парола, Pluton Security Processor, Secure-core PC (ниво 3)
Цвят: сив (Jaeger Gray)
Размери: 311x227x16,9-19,9mm
Тегло: около 1,46kg
Гаранция: 2 години
Двугодишна премиум гаранция ASUS Pick-up and Return за юридически и частни лица БЕЗПЛАТНО.
Подробности можете да намерите тук: https://www.асус.com/cz/event/bezstarostny_servis
Страници на производителя: https://www.асус.com/laptops/for-gaming/tuf-gaming/asus-tuf-gaming-a14-2025/
Офертата за съвместими разширения към стандартната гаранция можете да намерите в свързаните продукти.
* клавишата Copilot
Операционна система: Windows® 11 Pro
Процесор: AMD Ryzen AI 7 350 (8 ядра, 16 нишки, 2,0/5,0 GHz, 16 MB кеш)
Невронен процесор: AMD XDNA™ до 50TOPS
Памет: 2x 16GB LPDDR5X 7500 на дънната платка
Брой слотове (общо/свободни): без слотове (0/0)
Максимален размер: 32GB
Твърд диск: 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
Слотове за разширение на твърдия диск: 2x M.2 SSD
Оптично устройство: не
Четец на памет карти: microSD
Дисплей: 14" 2,5K (2560x1600, WQXGA) 16:10 антирефлексен IPS, 400 нита, 100% SRGB, 165Hz, G-SYNC®
Графична карта: NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU 8GB GDDR7
Аудио: 2x високоговорител Dolby Atmos, AI за потискане на шума, Hi-Res; микрофон
Уеб камера: 1080p FHD IR
Устройство за позициониране: Тъчпад
Подсветка на клавиатурата: да
Нумерична клавиатура: не
Четец на пръстови отпечатъци: не
Мрежа: не
Безжична комуникация: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E, 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
USB портове:
* 2x USB 3.2 Gen 2 тип A (скорост на пренос на данни до 10 Gb/s)
* 1x USB 3.2 Gen 2 тип C с поддръжка на DisplayPort™ (скорост на пренос на данни до 10 Gb/s)
* 1x USB 4 тип C с поддръжка на DisplayPort™/захранване (скорост на пренос на данни до 40 Gb/s)
Други портове:
* 1x четец на карти (microSD) (UHS-II)
* 1x HDMI 2.1 FRL
* 1x комбиниран жак за слушалки/микрофон (3,5mm)
* 1x захранващ конектор
Батерия: 73Wh, 4S1P, 4-клетъчна Li-ion
Захранване: 200W AC
Управление на сигурността: защита с парола на BIOS администратора и потребителска парола, Pluton Security Processor, Secure-core PC (ниво 3)
Цвят: сив (Jaeger Gray)
Размери: 311x227x16,9-19,9mm
Тегло: около 1,46kg
Гаранция: 2 години
Двугодишна премиум гаранция ASUS Pick-up and Return за юридически и частни лица БЕЗПЛАТНО.
Подробности можете да намерите тук: https://www.асус.com/cz/event/bezstarostny_servis
Страници на производителя: https://www.асус.com/laptops/for-gaming/tuf-gaming/asus-tuf-gaming-a14-2025/
Офертата за съвместими разширения към стандартната гаранция можете да намерите в свързаните продукти.











