Защитете документите
Цялостната сигурност осигурява пълна защита на документите, устройствата и мрежата. Сред функциите за сигурност е TLS1.3, проверка на системата при стартиране и печат, защитен с PIN код.
Интуитивен потребителски интерфейс
Лесно изпълнение на задачи за печат и сканиране чрез бутони за бърз избор. Плъзгащите се икони помагат за персонализиране на екрана на дисплея и позволяват плавно изпълнение на обичайните задачи.
Повишена продуктивност
Спестете ценно време с скорости на печат до 40 стр./мин, скорости на сканиране до 100 обр./мин и време за загряване 14 секунди. Управлявайте вашия принтер с приложението Universal Print от Microsoft.
Сътрудничете си в облака
Възползвайте се от възможностите на облака чрез интегрирана връзка с услуги за облачно съхранение, като Google Drive, Dropbox и OneDrive.
Спестяване на място
Благодарение на компактния дизайн можете лесно да поставите устройството на работни маси или плотове и по този начин да максимизирате пространството в офиса.
Мобилен печат
Печатайте удобно документи от своя смартфон или таблет с помощта на приложението Canon PRINT Business или чрез технологиите AirPrint (iOS) или Mopria (Android).

| Общи спецификации | |
|---|---|
| Тип устройство | Черно-бяло лазерно многофункционално устройство |
| Налични функции | Печат, копиране и сканиране |
| Спецификации на печата | |
| Скорост на печат | Едностранно: до 36 стр./мин (A4), до 58,8 стр./min (A5 – на ширина) Двустранно: до 30,2 обр./min (A4) |
| Метод на печатане | Черно-бял печат с лазерен лъч |
| Резолюция на печат | До 1 200 × 1 200 dpi |
| Време за загряване | Прибл. 14 секунди или по-малко от включване |
| Време за отпечатване на първото копие | Около 5,0 s или по-малко |
| Езици на принтера | UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe PostScript3 |
| Шрифтове | 45 PCL шрифта 136 постскриптови шрифта |
| Печатаеми полета | 5 мм отгоре, отдолу, отляво и отдясно 10 мм отгоре, отдолу, отляво и отдясно (пликове) |
| Режим за пестене на тонер | Да |
| Разширени функции за печат | Шифрован защитен печат Защитен печат Печат от USB устройство (JPEG/TIFF/PDF) Печат от облак (Dropbox, Google Drive, OneDrive) (PDF/JPEG) Microsoft Universal Print iOS: AirPrint, приложение Canon PRINT Business Android: сертификация за технология Mopria, приложение Canon PRINT Business, плъгин Canon Print Service |
| Спецификации за копиране | |
| Скорост на копиране | Едностранно (A4): до 36 стр./min Двустранно (A4): до 30,2 обр./min |
| Време за отпечатване на първо копие | Около 6,1 секунда или по-малко |
| Резолюция на копиране | До 600 × 600 dpi |
| Режими на копиране | Текст, текст/снимка (по подразбиране), текст/фотография (високо качество), снимки |
| Двустранно копиране | Двустранно на двустранно (автоматично) |
| Многократни копия | До 999 копия |
| Намаляване/увеличаване | 25 % до 400 % на стъпки от 1 % |
| Допълнителни функции | Изтриване на рамка, завършване, 2 на 1, 4 на 1, копиране на лична карта |
| Спецификации за сканиране | |
| Стандартен тип | Цветно |
| Резолюция на сканиране | Оптично: до 600 × 600 dpi Разширено: до 9 600 × 9 600 dp |
| Скорост на сканиране | Едностранно черно-бяло: 50 обр./min (300 × 300 dpi) Едностранно цветно: 40 стр./min (300 × 300 dpi) Двустранно черно-бяло: 100 обр./min (300 × 300 dpi) Двустранно цветно: 80 стр./min (300 × 300 dpi) Едностранно черно-бяло: 40 стр./min (300 × 600 dpi) Едностранно цветно: 20 стр./min (300 × 600 dpi) Двустранно черно-бяло: 80 стр./min (300 × 600 dpi) Двустранно цветно: 40 обр./min (300 × 600 dpi |
| Дълбочина на цветовете при сканиране | 24 бита / 24 бита (вход/изход) |
| Сиви тонове | 256 нива |
| Съвместимост | TWAIN, WIA, ICA |
| Максимална ширина на сканиране | 216 mm |
| Сканиране до имейл | TIFF / JPEG / PDF / компактен формат PDF/ търсим формат PDF |
| Сканиране до компютър | TIFF / JPEG / PDF / компактен формат PDF/ търсим формат PDF |
| Сканиране до USB памет | TIFF / JPEG / PDF / компактен формат PDF/ търсим формат PDF |
| Сканиране на FTP | TIFF / JPEG / PDF / компактен формат PDF/ търсим формат PDF |
| Сканиране до облак | TIFF/JPEG/PDF/PNG |
| iFAX | ITU-T.37 |
| Работа с медии | |
| Тип скенер | Стъкло на скенера, двустранен автоматичен подавач на документи (еднопроходен) |
| Вход за хартия (стандартно) | Тава за 250 листа Многофункционална тава с капацитет 100 листа Автоматичен подавач на документи за 50 листа |
| Вход за хартия (опционално) | Тава за 550 листа |
| Максимален входен капацитет за хартия | 900 листа |
| Изход за хартия | 150 листа |
| Типове медии | Обикновена хартия, рециклирана хартия, плътна хартия, тънка хартия, етикет, пощенска картичка, плик |
| Размери на медии | Тава (стандартна и опционална): A4, A5, A5 (хоризонтално), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, потребителски размери: минимум 105 × 148 mm до максимум 216,0 × 355,6 mm. Многофункционална тава: A4, A5, A5 (хоризонтално), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, картотечна карта, плик (COM10, Monarch, C5, DL), потребителски размери: минимум 76,2 × 127 мм до максимум 216,0 × 355,6 мм. Автоматично подаващо устройство за документи (ADF): A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, Statement, потребителски размери: минимум 105 × 128 мм до максимум 215,9 × 355,6 мм |
| Тегло на медиите | Тава (стандартна и опционална): 60 до 120 g/m2 Многофункционална тава: 60 до 199 g/m2 Автоматично подаващо устройство за документи: 60 до 120 g/m2 |
| Двустранен печат | A4, Legal, Letter, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLGL, Foolscap Потребителски размер: минимум 210 × 279,4 мм до максимум 216,0 × 355,6 мм 60 до 120 g/m2 |
| Интерфейс и софтуер | |
| Тип интерфейс | USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX/1000Base-T, Wi-Fi – 802.11b/g/n, безжична директна връзка |
| Съвместимост с операционна система | Windows® 11 / Windows® 10 / Server® 2022 / Server® 2019 / Server® 2016 / Server® 2012R2 / Server® 2012 Mac OS X версия 10.13 и по-висока Linux |
| Мрежов протокол | Печат: TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/WSD) Сканиране: Сканиране, управлявано от устройството: файл: FTP (TCP/IP), SMB3.0 (TCP/IP) E-mail/I-Fax: SMTP (изпращане), POP3 (получаване) Сканиране управление от компютър: TCP/IP Управление: SNMPv1, SNMPv3 (IPv4, IPv6) Сигурност: TLS1.3, IPSec, Филтриране на IP адреси, IEEE802.1X, SNMPv3, SSL (HTTPS, IPPS) Сигурност (безжична връзка): Инфраструктурен режим: WEP (64/128 бита), WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES) Режим на точка за достъп: WPA2-PSK (AES) |
| Софтуер и управление на принтера | Инструмент MF Scan Utility, Дистанционен потребителски интерфейс (RUI), Управление на ID на отдел, Инструмент Toner Status Tool, iW Enterprise Management Console: сървърен софтуер за централизирано управление на група устройства eMaintenance: Вграденият RDS позволява предоставянето на отдалечени услуги eMaintenance, като проверка на състоянието на броячите, автоматично управление на консумативите и дистанционна диагностика Библиотека с приложения |
| Общи характеристики | |
| Препоръчителен месечен обем на печат | 750 до 4 000 страници на месец |
| Работно натоварване | Максимум 80 000 страници на месец |
| Скорост на процесора | 1 200 MHz |
| Памет | 1 GB |
| Съхранение | 4GB eMMC |
| Контролен панел | Цветен сензорен LCD екран с диагонал 12,7 см |
| Размери с отделения (Ш × Д × В) | 420 мм × 460 мм × 375 мм |
| Пространство за инсталация (Ш × Д × В) | 689 мм × 1 081 мм × 824 мм |
| Тегло | Прибл. 16,3 кг |
| Работна среда | Температура: 10 до 30 °C Влажност: 20 до 80 % RH (без кондензация) |
| Захранване | 220–240 V (±10 %), 50/60 Hz (±2 Hz) |
| Консумация на енергия | Максимално: приблизително 1 280 W При печат: приблизително 480 W Режим на готовност: приблизително 8 W Режим на сън: приблизително 0,9 W |
| Нива на шум | Акустично налягане: При работа: едностранен печат 53 dB / двустранен печат 52 dB Режим на готовност: безшумно Шум: При работа: двустранен печат 68 dB / едностранен печат 66 dB Режим на готовност: безшумно |
| Консумативи | |
| Касети | Касета 070 (3 000 страници) Касета 070H (10 200 страници) |
| Аксесоари и опции | |
| Елементи | Устройство за подаване на хартия AH1 (трей за 550 листа) |
.